Podsumowanie weekendu... Drukuj
Podsumowania
Wpisany przez Administrator
środa, 26 Kwiecień 2017 11:23

boiskodrobinStatus quo zachowały kluby z czołówki IV ligi, po pewnych zwycięstwach nad swoimi rywalami. Drużyna Pogoni Grodzisk Maz. nie miała problemów z pokonaniem Bugu Wyszków, na jego terenie. Dwie bramki do przerwy, dwie po niej, jedna stracona - tak do III ligi zmierza zespół z Grodziska Mazowieckiego. Do końca sezonu pozostało jednak 11 kolejek, w których podopieczni Krzysztofa Chrobaka będą pojedynkować się jeszcze m.in. z Mazovią, Bzurą, Hutnikiem, Łomiankami i MKSem Ciechanów. Więcej w rozwinięciu...

Nie przestaje zadziwiać forma Bzury Chodaków, która w 27. kolejce poradziła sobie na trudnym terenie w Ożarowie, z miejscową Ożarowianką. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak sytuacji bramkowych brakowało. Swoją najlepszą okazję wykorzystała Bzura, która w 39 minucie, po dobrze rozegranym rzucie rożnym wyszła na prowadzenie. Druga część spotkania to przewaga gospodarzy, jednak bardziej klarowne sytuacje mieli zawodnicy trenera Kruszankina. Jedną z nich zmarnował Kamil Stencel, trafiając z kilku metrów w poprzeczkę. Bzura odnosi siódme zwycięstwo w rundzie wiosennej, a dla Ożarowianki była to czwarta porażka w tej części sezonu. Drużyna z Ożarowa w najbliższej rundzie spotkań zmierzy się na wyjeździe z MKSem Ciechanów. Bzura natomiast wyjedzie do Ząbek, na mecz z Dolcanem.

Delta Słupno nie sprawiła kolejnej niespodzianki w tej rudzie, ulegając Mazovi w Mińsku Mazowieckim, 1:3. W obu częściach meczu przeważali gospodarze, którzy przełamali defensywę Delty dopiero w 34 minucie, a na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy zawodnik Mazy, Sebastian Kaczyński. Delta w pierwszej połowie miała jedną dobrą sytuację na strzelenie gola. Po przerwie wynik podwyższył Michał Bondara, a w 77 minucie na 3:0 strzelił Daniel Smuga. Honorową bramkę w końcowych minutach meczu zdobył Bartosz Komorowski, który na boisku pojawił się na kwadrans przed końcem spotkania. W kolejce 28 Delta zgarnie trzy punkty za walkower z Tęczą Łyse, a Mazovia pojedzie do Siedlec, na mecz z rezerwami Pogoni.

Największą niespodziankę w tej kolejce sprawiła Unia Warszawa, pokonując na własnym boisku faworyzowany KS Łomianki, 3:1. Wszystko zaczęło się w tym meczu po myśli gości, którzy w 7 minucie wyszli na prowadzenie po ładnym strzale Mateusza Sołtysa. Unia mogła odpowiedzieć już po kilku minutach, jednak w sytuacji sam na sam z napastnikiem gospodarzy świetnie zachował się bramkarz z Łomianek. Kolejną stuprocentową sytuację zmarnowali zawodnicy gospodarzy w kolejnych minutach. Bramkarza Łomianek udało się pokonać dopiero w 31 minucie, kiedy to zagranie z lewej strony boiska wykończył strzałem w lewy róg niepilnowany Daniel Rosiński. Unia w pierwszej połowie miała jeszcze jedną dobrą okazję na strzelenie gola, jednak strzał głową stojącego tyłem do bramki zawodnika gospodarzy minął prawy słupek bramki. Lepsi w tej połowie byli gospodarze, jednak dużo w tym było pomocy ze strony defensywy Łomianek. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Remis utrzymywał się do 77 minuty, kiedy to piłkę z lewej strony boiska dośrodkował zawodnik Unii; podania nie przeciął żaden z obrońców gości, futbolówka trafiła do piłkarza gospodarzy, który z pierwszej piłki odegrał do niepilnowanego Jankiewicza, a ten wyprowadził Unię na prowadzenie. Nie minęły trzy minuty, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Rosiński i lekkim strzałem obok bramkarza wpakował piłkę do siatki. Dzięki zwycięstwu gospodarze przesunęli się w tabeli o jedno miejsce w górę, wyprzedzając Ostrovię Ostrów Maz..

Z kolejki na kolejkę coraz bardziej spłaszczony jest środek tabeli - różnica punktowa między siódmą Ożarowianką, a piętnastym w tabeli zespołem Czarnych Węgrów wynosi zaledwie 8 oczek.

27. KOLEJKA IV LIGI GRUPY PÓŁNOCNEJ

Bug Wyszków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 (0:2)
(Łada - Jaroń, Wilamowski x2, Kamiński)

Ożarowianka Ożarów - Bzura Chodaków 0:1 (0:1)
(Pater)

MKS Przasnysz - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 6:1 (2:1)
(Gawęda, Butryn, Rutkowski, Smoliński, Pragacz, Matusiak - Małkiński)

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Delta Słupno 3:1 (1:0)
(Kaczyński, Bondara, Smuga - Komorowski)

Podlasie Sokołów Podlaski - Błękitni Raciąż 1:3 (1:1)
(Goś - Wszałkowski, Paczkowski, Grudzień)

Dolcan Ząbki - Hutnik Warszawa 1:3
(Żukiewicz - Wiśniewski x2, Tarnowski)

Unia Warszawa - KS Łomianki 3:1 (1:1)
(Rosiński x2, Jankiewicz - Sołtys)

Pogoń II Siedlce - Mławianka Mława 3:0 (1:0)
(Krawczyk x2, Kurbiel)

Czarni Węgrów - MKS Ciechanów 0:6 (0:3)
(Litun, Mroczek, Matusiak x2, Cichowski, Żylski)

Tęcza Łyse - Wisła II Płock 0:3 wo

W Lidze Okręgowej pewne zwycięstwa odniosły trzy zespoły okupujące pierwsze miejsca. Mazur Gostynin na własnym boisku przyjmował dobrze spisujący się w tej rundzie zespół Świtu Staroźreby. Bohaterem tego meczu był Jakub Kustra, który wyprowadził Mazur na prowadzenie w 44 minucie, a w drugiej połowie asystował przy bramce Dębickiego. Mazur w następnej kolejce, w hicie LO, zmierzy się  z Kasztelanem Sierpc, który po trzech porażkach przełamał się w meczu z ULKSem Ciółkowo, (2:0). Bramki dla "Piwoszy" strzelali: Paczkowski i Lemanowicz (z rzutu karnego). Amator Maszewo odniósł kolejne wysokie zwycięstwo, nie dając najmniejszych szans outsiderowi z Małej Wsi, (6:1). Rywalem Amatora w 18. kolejce będzie Świt Staroźreby, który jesienią przegrał w Maszewie, 1:3. Wysokie zwycięstwo odniosła także Unia Iłów, pokonując Wicher Cieszewo, 4:1. Czwarte miejsce w tabeli straciła Skra Drobin, po porażce na własnym boisku z Orłem Goleszyn, 2:3. Orzeł w weekend podejmie broniącą się przed spadkiem Skrwę Łukomie. W Czermnie, w meczu dwóch zespołów środka tabeli, zwycięsko wyszli Unici, pokonując Zryw Bielsk, 4:2. W Łukomiu Skrwa podzieliła się punktami ze Stegnami Wyszogród, po bramkowym remisie, (1:1). Szansę na zwycięstwo dla gospodarzy zmarnował w 89 minucie Jarosław Brzemiński, nie wykorzystując rzutu karnego.

17. KOLEJKA PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Mazur Gostynin – Świt Staroźreby 2:0 (1:0)
(Jakub Kustra, Bartłomiej Dębicki)

Unia Iłów - Wicher Cieszewo 4:1 (2:1)
(Wojciechowski Kamil, Krasoń Hubert, Grzywacz Tomasz, Struzik Mateusz -  Grotkiewicz Bogdan)

Amator Maszewo - Spójnia Mała Wieś 6:1 (1:0)
(Golatowski, Mysior rz.k, Sudomir x3 - Górecki)

ULKS Ciółkowo - Kasztelan Sierpc 0:2 (0:2)
(Paczkowski, Lemanowicz rz.k)

Skra Drobin - Orzeł Goleszyn 2:3 (1:2)
(Zjadewicz, Kowalski - Sprycha x2, Biegański rz.k)

Skrwa Łukomie - Stegny Wyszogród 1:1 (0:0)
(Kowalski Radosław - Tomaszewski Michał)

Unia Czermno - Zryw Bielsk 4:2 (2:1)
(Sebastian Zaleski, Damian Sztendor, Łukasz Woźniak, Krystian Tarka - Bartłomiej Lorenc, Łukasz Kozłowski)

W A klasie padły w tej kolejce dwa wyniki dwucyfrowe! Swoich rywali rozgromiły zespoły Startu Proboszczewic i Blyskawicy Lucień. Start nie dał najmniejszych szans Wiśle Sobowo, pokonując przyjezdnych 11:0. Błyskawica na własnym boisku rozprawiła się z Kasztelanem Białe Błoto, 10:0. W pierwszym oficjalnym meczu na boisku w Nowej Górze, GKS Góra uległ Stoczniowcowi Płock, 0:1. Los Sparty Mochowo w tym sezonie przypieczętował chyba zespół Huraganu Bodzanów, pokonując ostatnią w tabeli drużynę, 4:3. Hat-tricka z rzutów karnych ustrzelił w tym meczu zawodnik Huraganu Bodzanów, Jakub Sierpiński. W jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki Wisła Nowy Duninów przegrała z Błękitnymi Gąbin, 1:3. Zwycięstwo gościom zapewnili: Dutkiewicz x2 i Gieras.

14. KOLEJKA PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Start Proboszczewice - Wisła Sobowo 11:0
(Daniel Kłodawski x 3, Arek Majchrzak x 2, Dorian Pilaszewski, Przemysław Bońkowski, Sebastian Duchewicz x2,Michał Stasiak, Dawid Ziemczyk)

GKS Góra - Stoczniowiec Płock 0:1
(Kostun)

Huragan Bodzanów - Sparta Mochowo 4:3
(Jakub Sierpiński 3x rz.k, Gabriel Łątka - Marcin Kuciński, Michał Wiśniewski, Michał Kraska)

Błyskawica Lucień - Kasztelan Białe Błoto 10:0
(Bartosz Antczak x4, Konrad Ogrodzinski x3, Krzysztof Kamiński, Dawid Lemański, Piotr Wilamowski)

Wisła Nowy Duninów - Błękitni Gąbin 1:3 (0:2)
(- Dutkiewicz x2, Gieras)

Kormoran Łąck - Pogoń Słupia 0:3 wo

Obyło się bez niespodzianek w 11. kolejce B klasy. Z Bulkowa trzy punkty wywiózł lider tabeli, zespół Polonii Radzanowo, po zwycięstwie nad Zjednoczonymi, 3:0. Koncertowo swój mecz rozegrał w Lelicach Szopen Sanniki, aplikując miejscowemu Orkanowi 10 bramek. W najbliższej kolejce bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek drugiej w tabeli Mazowi Słubice z trzecią Zorzą Szczawin.