Podsumowanie ligowych zmagań... Drukuj
Podsumowania
Wpisany przez Administrator
środa, 10 Maj 2017 21:59

boiskodrobinW zapowiedzi 30. Kolejki IV ligi zastanawiałem się, czy Ostrovię Ostrów będzie stać na sprawienie kolejnej niespodzianki, gdy jej rywalem będzie KS Łomianki. Zawodnicy z Ostrowa rozwiali moje wątpliwości – wygrali na wyjeździe po golu Małkińskiego! Czy poprawia to sytuację gości tego meczu? Odrobinę. Ostrovia do bezpiecznego 12. miejsca traci siedemnaście punktów. Zwycięstwo oczywiście może cieszyć, tym bardziej, że to druga wygrana Ostrovi nad rywalem z Łomianek w tym sezonie. W najbliższej kolejce podopieczni Pawła Kowalczyka podejmą na własnym boisku Hutnik Warszawa. Zespół z Łomianek rozegra swoje spotkanie ponownie u siebie, a jego rywalem będzie lider tabeli, Pogoń Grodzisk. Więcej w rozwinięciu...

Zespół z Grodziska w tej kolejce mierzył się przed własną publicznością z Mławianką Mława i po bramce Strzałkowskiego zgarnął 3 punkty. Mławianka mocno dała się we znaki gospodarzom, jednak tylko w pierwszej połowie stworzyła sobie dobre sytuację na strzelenie gola. Po przerwie dominowali zawodnicy trenera Chrobaka i zdołali przebić się przez obronę gości.

Pogoń utrzymuje przewagę nad goniącym ją dwuosobowym peletonem złożonym z drużyn z Ciechanowa i Mińska Mazowieckiego. Oba zespoły pewnie pokonały swoich rywali, choć nie bez problemów wygrała drużyna MKSu Ciechanów. Unia Warszawa do przerwy prowadziła po golu Rosińskiego (chyba już nie sensacyjnie biorąc pod uwagę jej grę w rundzie rewanżowej), jednak po przerwie na boisku dominowała już tylko jedna drużyna i była to ekipa gości. Dwie roszady i dużo męskich słów od trenera w przerwie podziałały na zawodników gości, jak czerwona płachta na byka i zespół trenera Dziewickiego wpakował rywalowi 5 bramek. Mazovia nie miała problemów w meczu wyjazdowym w Sokołowie Podlaskim, gdzie rozbiła Podlasie, 5:0. Wynik mógłby być okazalszy, lecz karnego nie wykorzystał Romanov.

Remisem zakończył się pojedynek Bzury Chodaków z MKSem Przasnysz. Wynik bardziej urządza gospodarzy, którzy utrzymali przewagę nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Bzura w tym meczu grała w mocno okrojonym składzie, a kontuzje doskwierały kilku zawodnikom. Więcej okazji na strzelenie bramki mieli goście, którym sztuka ta udała się dopiero w 59. minucie. Na gola Pragacza zaledwie 7 minut później odpowiedział Pater. Bzura do końca broniła wyniku i to się udało – o stracie punktów może za to mówić zespół MKSu.

W głębokim kryzysie jest drużyna Czarnych Węgrów, a sytuacji tego zespołu nie poprawiła 5 porażka z rzędu, tym razem z Pogonią II Siedlce. Czarni do miejsca gwarantującego utrzymanie tracą 9 punktów, a w najbliższej kolejce zmierzą się z Błękitnymi Raciąż.

Do końca sezonu pozostało 8 kolejek, a tak przedstawia się sytuacja w tabeli, w dwóch najważniejszych strefach:

Walka o mistrzostwo:

góratabeliIVliga

Walka o utrzymanie:

dolnerejonyIvligi

30. KOLEJKA IV LIGI GRUPY PÓŁNOCNEJ

Hutnik Warszawa - Bug Wyszków  2:3 (1:2)
(Pracki, Martynov - Bazler , Łada, Majczyna)

KS Łomianki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:1 (0:0)
(Małkiński)

Unia Warszawa - MKS Ciechanów 1:5 (1:0)
(Rosiński - Żylski x2, Mroczek, Cichowski, Lemanek)

Delta Słupno - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:3 (0:1)
(Obojski - Jabłoński x2 Pomarański)

Bzura Chodaków - MKS Przasnysz 1:1
(Pater - Pragacz)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Mławianka Mława 1:0 (0:0)
(Strzałkowski)

Podlasie Sokołów Podlaski - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5 (0:2)
(Romanov, Bondara, Kaczyński, Słowik, Puciłowski)

Pogoń II Siedlce - Czarni Węgrów 2:1
(Dybiec, Mroziński - Supleński)

Wisła II Płock - Dolcan Ząbki 2:0
(Kamil Nowicki, samobójcza)

Błękitni Raciąż - Tęcza Łyse 3:0 wo

W Lidze Okręgowej zaczniemy od sensacyjnego zwycięstwa Świtu Staroźreby w Drobinie. Skra od rywala przyjęła 7 bramek, sama strzeliła tylko 3. Zdecydowanym bohaterem tego meczu był Michał Sobczak, strzelec trzech bramek dla Świtu, który przy praktycznie każdym kontakcie z piłką sprawiał problemy defensywie Skry. Dla drobińskiej jedenastki była to trzecia porażka w tej rundzie i trzecia na własnym obiekcie. W najbliższych 3 kolejkach Skra zagra na wyjazdach (w Sierpcu, Bielsku i Cieszewie), więc może tam uda się podtrzymać passe zwycięstw.

Oto jednak będzie bardzo trudno, a o przerwanie swojej złej serii zawalczy Kasztelan Sierpc, który w tej rundzie wygrał tylko raz - na wyjeździe z Ciółkowem. W 19. Kolejce Kasztelan przegrał na boisku Amatora Maszewo, 0:2. „Piwosze” w tym meczu prezentowali się dobrze, jednak absencja Damiana Kotkiewicza i kontuzja Łukasza Paczkowskiego spowodowały, że najbardziej ofensywnym graczem w zespole gości był młody Jakub Kotecki. Amator grał słabiej, jednak to podopieczni trenera Kicińskiego zdobywali dziś bramki. W 29. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził strzałem z 20-kilku metrów, Tomasz Golatowski. Kasztelan po straconej bramce odpowiedział dwoma składnymi akcjami, które mogły, a nawet powinny zakończyć się trafieniem. Najpierw okazję sam na sam zmarnował Siennicki, a następnie świetnie interweniował golkiper Amatora przy strzale Arkadiusza Ambrochowicza. Sytuacje niewykorzystane się mszczą i ta stara piłkarska zasada zadziałała i tym razem. W samej końcówce I połowy w polu karnym gości znalazł się Radosław Wiśniewski i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie gospodarzy. W drugiej połowie okazji bramkowych brakowało i trzy punkty zostały w Maszewie.

Amator idzie łeb w łeb z Mazurem Gostynin, który jednak ma do rozegrania zaległe spotkanie ze Spójnią Mała Wieś. Mazur w tej kolejce pokonał Zryw Bielsk, 3:1. Już po pierwszych 45. minutach tego spotkania było wiadomo kto ten mecz wygra, a świadczyły o tym trzy strzelone gole do przerwy przez zespół Mazura. Honorową bramkę dla Bielska w drugiej połowie zdobył Damian Pomorski, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Dość przekonującym zwycięstwem zakończył się mecz dwóch imienniczek z Czermna i Iłowa. Górą był zespół trenera Bartosza Chyry, który rozbił iłowską jedenastkę, 6:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Damian Sztendor. Nerwowo było w końcówce, gdy sędzia główny Mateusz Kowalski najpierw pokazał żółty kartonik Mateuszowi Janickiemu za faul w polu karnym, a chwilę później wyrzucił go z boiska za wulgarne komentarze. Długo z decyzją sędziego nie mogli pogodzić się zawodnicy gości. Do rzutu karnego podszedł ponownie tego dnia Sztendor, jednak bramkarz rywali obronił strzał napastnika gospodarzy. Nie uchroniło to jednak Iłowa przed stratą bramki, a po dwóch dobitkach w końcu piłkę do siatki wpakował Wawrzyniak. Unia Czermno wskoczyła na 6 miejsce w tabeli, a do trzeciej Unii Iłów traci 8 oczek.

19. KOLEJKA PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Amator Maszewo - Kasztelan Sierpc 2:0 (2:0)
(Golatowski, Wiśniewski)

Orzeł Goleszyn - Stegny Wyszogród 1:0
(Sprycha)

ULKS Ciółkowo - Wicher Cieszewo 1:4
(Sarnecki - samobójcza, Nowocin, Wiśniewski, K. Grotkiewicz)

Mazur Gostynin - Zryw Bielsk 3:1
(Matecki, Wachaczyk, Sobczak – Damian Pomorski)

Skra Drobin - Świt Staroźreby 3:7
(Kowalski, Domeradzki, Dziekański - Sobczak x3, Sobiesiak x3, Ziarko )

Skrwa Łukomie - Spójnia Mała Wieś 6:1
(Brzemiński x3 (wszystkie z rz.k), Kowalski, Sadowski, Beksa - Jasiorski)

Unia Czermno - Unia Iłów 6:0
(Machała, Sztendor x3, Nowicki , Wawrzyniak)

W 16. kolejce A klasy trzy punkty do swoich kont dopisały pierwsze trzy zespoły. Błyskawica Lucień nie dała szans Pogoni Słupia, wygrywając u siebie 5:1. Bohaterem tego meczu został Bartosz Antczak, strzelec trzech bramek dla gospodarzy. Czwarte zwycięstwo na wiosnę odniósł Start Proboszczewice, a na pokonanym placu pozostawił Kasztelana Białe Błoto, (3:1). Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Błękitnych Gąbin na boisku w Główinie, gdzie swoje mecze rozgrywa Wisła Sobowo. Goście prowadzili od 14. minuty po golu Kujawy, a Wisła odpowiedziała dopiero dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej części meczu, za sprawą Gołębiewskiego. Radość gospodarzy trwała jednak tylko 3 minuty, kiedy to Opasiński wyprowadził Błękitnych na ponowne prowadzenie. Kropkę nad i postawił ponownie Kujawa, golem zdobytym bezpośrednio z rzutu wolnego.

16. KOLEJKA PŁOCKIEJ A KLASY

Start Proboszczewice - Kasztelan Białe Błoto 3:1
(- Welenc)

Huragan Bodzanów - Stoczniowiec Płock 1:3
(Kozioł - Gałamaga, Marcinkowski x2)

Wisła Nowy Duninów - Sparta Mochowo 2:1
(T. Uniszkiewicz, K.Uniszkiewicz - Kraska)

Wisła Sobowo - Błękitni Gąbin 1:3
(Gołębiewski - Kujawa x2, Opasiński)

Błyskawica Lucień - Pogoń Słupia 5:1 (1:1)
(Antczak 3x, Kokosiński, Wilamowski - Sieradzki)

Kormoran Łąck - GKS Góra 0:3 wo

13. kolejka B klasy okazała się bardzo pechowa dla obecnego lidera, Polonii Radzanowo, który rozgrywał swoje spotkanie w Szczawinie, z Zorzą. Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki, a już po kwadransie goście prowadzili po trafieniu Stępki. Zorza odpowiedziała 4 minuty później golem Matusiaka. Gdy wydawało się, że I połowa skończy się remisowo, na ponowne prowadzenie Polonię wyprowadził Bratkowski. Druga połowa należała już tylko do gospodarzy, którzy do wyrównania doprowadzili już po 7 minutach, gdy ponownie na listę strzelców wpisał się Matusiak. Ostatni kwadrans spotkania obfitował w trzy gole zdobyte przez zawodników Zorzy. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Sarzała, a w 90 minucie meczu hat-tricka skompletował Matusiak. Zwycięstwo Zorzy sprawiło, że do czterech punktów zmalała przewaga Polonii Radzanowo nad drugą Mazowią Słubice, która po golu Balcerzaka pokonała Orkan Sochaczew. Dla Polonii była to pierwsza(!) porażka w tym sezonie. Decydujące, o tym kto awansuje do A klasy, może być spotkanie w ostatniej kolejce pomiędzy Polonią, a Mazowią. Zorza do lidera traci 7 punktów, ale do drugiego miejsca już tylko 3, co przy lepszym bilansie bezpośrednich spotkań z obiema tymi drużynami, daje duże szanse na końcowy awans drużynie ze Szczawina.

13. KOLEJKA PŁOCKIEJ B KLASY

Orkan Sochaczew old. - Mazowia Słubice 0:1
(Balcerzak)

Zorza Szczawin K. - Polonia Radzanowo 5:2
(Matusiak x3, Sarzała x2 - Stępka, Bratkowski)

Orkan Lelice - Lwowianka Lwówek 3:2
(Bartnikowski, Smoliński, Żuchowski - Cieślak, Zielak)

Relax Miszewo Mur. - Zjednoczeni Bulkowo 1:0
(Sobczak)

Huragan II Bodzanów - Szopen Sanniki 0:3 wo

Juniorzy Skry Drobin po przekonującym zwycięstwie nad Spójnią Mała Wieś (13:0) zapewnili sobie awans do I Płockiej Ligi Okręgowej Juniorów A1. Skra w czterech meczach zdobyła komplet punktów. Do końca rundy pozostały dwa spotkania.

4. KOLEJKA PŁOCKIEJ II LIGI OKRĘGOWEJ JUNIORÓW A1 (RW)

Amator Maszewo - Wicher Cieszewo 1:0