Podsumowanie ligowych zmagań... Drukuj
Podsumowania
Wpisany przez Administrator
wtorek, 16 Maj 2017 13:44

boiskodrobinW decydującą fazę sezonu wkraczają kluby IV ligi, rozpoczynając maraton spotkań - trzy kolejki w przeciągu tygodnia. W weekend największą niespodziankę sprawił MKS Przasnysz wygrywając w derbach z zespołem z Ciechanowa, (2:1). Pierwsza połowa rozpoczęła się od prowadzenia gości, a na listę strzelców w 20. minucie wpisał się Cichowski po podaniu Matusiaka. Piłkarze MKSu Przasnysz odpowiedzieli po zaledwie pięciu minutach, gdy Gawęda płaskim strzałem pokonał golkipera gości. Druga połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 55. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu niepilnowanego w polu karnym Pragacza. Przasnysz nie cofnął się by bronić wyniku, a szukał kolejnych akcji ofensywnych, ale dwukrotnie w dobrych sytuacjach zabrakło szczęścia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i MKS Przasnysz dopisał sobie ważne trzy punkty. Dla gości porażka oznacza, że spadli oni na trzecie miejsce w tabeli, a strata do lidera urosła do dziesięciu punktów. Więcej w rozwninięciu...

Pogoń Grodzisk wywiozła trzy punkty z Łomianek, gdzie miejscowy KS przegrał drugi mecz z rzędu. Od początku przeważali goście i to oni wyszli na prowadzenie po trafieniu Wilanowskiego. W 60. minucie drugiej połowy karnego wykorzystał najlepszy strzelec Pogoni, Damian Jaroń. Sześć minut później goście prowadzili już trzema bramkami, a na listę strzelców wpisał się Strzałkowski. Gospodarzy tego dnia było stać jedynie na gola honorowego, którego zdobył Izdebski. Pogoń małymi kroczkami zmierza do zdobycia mistrzostwa IV ligi i prawa gry w barażach o III ligę.

Osiem punktów za plecami lidera znajduję się Mazovia Mińsk, która na własnym boisku wygrała po strzelaninie z Mławianką, 4:3. Najpierw w 12. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Żurawskiego, jednak minutę później golem odpowiedział Masiak. Na 5 minut przed końcem I połowy na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście po bramce Tuttasa. Do wyrównania w 55. minucie doprowadził Smuga. Ponownie na prowadzenie wyszła Mławianka w 67. minucie, gdy swojego drugiego gola zdobył Tuttas. W 71. minucie meczu za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Radziszewski, stoper Mławianki. „Maza” gości przełamała dopiero w końcowych minutach, gdy najpierw do wyrównania doprowadził Kaczyński, a następnie gola dającego trzy punkty zdobył Smuga. W najbliższą środę dojdzie do hitowego spotkania pomiędzy Pogonią Grodzisk, a Mazovią Mińsk.

Kolejne zwycięstwo odniosła Ostrovia Ostrów, a pokonała ona walczącego o utrzymanie Hutnika Warszawa. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Piotr Zacheja.

W Wyszkowie Bug podzielił się punktami z Bzurą Chodaków, po bezbramkowym remisie. Goście utrzymali więc dwa punkty przewagi nad rywalem.

Nie poddaje się Unia Warszawa, która pokonała na własnym obiekcie Wisłę II Płock, (2:1). Unici do 12. miejsca tracą jednak trzynaście punktów.

Swojej sytuacji nie poprawili Czarni Węgrów, ulegając na własnym boisku Błękitnym Raciąż, (1:3). Hat-trickiem w barwach gości popisał się Tomasz Grudzień.

Najbliższa kolejka już w środę!

31. KOLEJKA IV LIGI GRUPY PÓŁNOCNEJ

KS Łomianki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)
(Konrad Izdebski - Maciek Wilanowski, Damian Jaroń, Michał Strzałkowski)

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 1:3 (1:1)
(Rafał Kalbarczyk - Piotr Krawczyk x2, Eusebio Bancessi)

MKS Przasnysz – MKS Ciechanów 2:1 (1:1)
(Artur Gawęda, Michał Pragacz - Konrad Cichowski)

Dolcan Ząbki – Delta Słupno 5:0 (3:0)
(Paweł Nowacki, Andrij Rohożin, Artur Starosz, Marcin Stańczyk x2)

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Hutnik Warszawa 1:0 (0:0)
(Piotr Zacheja)

Bug Wyszków – Bzura Chodaków 0:0

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Mławianka Mława 4:3 (1:2)
(Żurawski, Smuga x2, Kaczyński - Masiak, Tuttas x2)

Unia Warszawa – Wisła II Płock 2:1
(Dawid Jankiewicz, Radosław Bryzek - Filip Januszczak)

Czarni Węgrów – Błękitni Raciąż 1:3
(Mateusz Omieciuch - Tomasz Grudzień x3)

Tęcza Łyse – Podlasie Sokołów Podlaski 0:3 wo

20. kolejka Ligi Okręgowej przyniosła aż dwie duże niespodzianki. Świt Staroźreby po demolce w Drobinie na własnym obiekcie podejmował Skrę Łukomie, która ostatnie tygodnie mogła zaliczyć do udanych. Początek meczu zaczął się niespodziewanie od dwóch dobrych okazji gości, którzy od razu pokazali rywalom, że nie przyjechali tu by przegrać. W 7. minucie strzał Brzemińskiego na poprzeczkę sparował bramkarz Świtu. Kolejną dobrą interwencją popisał się Ablewski w 22. minucie, gdy strzelał Beksa. Świt najbliżej trafienia w tej połowie był po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak piłka do siatki nie wpadła. Skrwa odpowiedziała w 34. minucie akcją Sadowskiego, który znalazł się oko w oko z Ablewskim. Górą w tym pojedynku był bramkarz gospodarzy, choć z dużą pomocą rywala, który strzelał „na siłę”. Druga połowa zaczęła się od ataków Świtu, a najlepszą sytuację zmarnował Sobiesiak. Skrwa skupiła się na przeprowadzaniu kontrataków i jedna z takich akcji zakończyła się podyktowanym rzutem karnym, za faul na Sadowskim. Karnego wykorzystał Brzemiński i Skrwa prowadziła 1:0. Świt rzucił się do odrabiania strat, miał świetną sytuację po rzucie wolnym pośrednim podyktowanym na 12. metrze przed bramką rywala, jednak mocny strzał Unierzyskiego wybijają obrońcy Skrwy. Z prostego wybycia tworzy się szansa na kontrę; lewą stroną popędził Sadowski i dograł do osamotnionego Wolaka, a ten pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Po tej akcji sędzia zakończył mecz. Dla Skrwy była to trzecia wygrana z rzędu, dzięki czemu zniwelowali oni stratę do Świtu – do dwóch punktów. W najbliższej kolejce Świt zagra z Goleszynem, a Skrwa w derbach z Kasztelanem Sierpc.

Drugą niespodzianką w tej kolejce było sensacyjne zwycięstwo Spójni Mała Wieś nad Orłem Goleszyn, 2:0. Orzeł w tej rundzie gra w kratkę, jednak przegrać z ostatnim w tabeli zespołem po prostu nie wypada. Gole dla Spójni zdobyli Tomasz i Hubert Góreccy. Dla Spójni było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Nie zatrzymuje się Unia Czermno, która dzięki zwycięstwu nad Stegnami Wyszogród i porażce Kasztelana ze Skrą, wskoczyła na 5 miejsce w tabeli.

W Cieszewie Wicher przegrał sromotnie z liderem tabeli, Mazurem Gostynin (1:7). Wynik mógłby być okazalszy, ale karnego nie wykorzystał Kustra. Pierwszego hat-tricka w barwach Mazura zdobył Gracjan Sobczak.

20. KOLEJKA PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Świt Staroźreby – Skrwa Łukomie 0:2 (0:0)
(Jarosław Brzemiński,  Damian Wolak)

Stegny Wyszogród – Unia Czermno 2:4
(Michał Szymański, Wojtek Bluszcz - Krystian Tarka, Damian Sztendor x2, Łukasz Wiśniewski)

Zryw Bielsk – Amator Maszewo 0:1 (0:1)
(Wiśniewski)

Kasztelan Sierpc – Skra Drobin 1:2 (0:0)
(Lemanowicz - Kowalski x2)

Unia Iłów – ULKS Ciółkowo 4:0
()

Spójnia Mała Wieś – Orzeł Goleszyn 2:0 (1:0)
(Tomasz Górecki, Hubert Górecki)

Wicher Cieszewo – Mazur Gostynin 1:7
(samobójcza - Michał Matecki, Gracjan Sobczak x3, Jakub Kustra x2, Piotr Wachaczyk)

W płockiej A klasie rozegrano tylko trzy spotkania 17. kolejki. Do Gąbina nie pojechali zawodnicy Kasztelana Białe Błoto, a mecz w Słupi odpuściła Wisła Sobowo. Swoje spotkania pewnie wygrały dwa zespoły przewodzące w tabeli. Start Proboszczewice po dwóch bramkach pokonał na boisku rywala bodzanowski Huragan, a Błyskawica Lucień nie miała problemów z ograniem Sparty Mochowo. W trzecim rozegranym meczu w tej kolejce GKS Góra wygrała 2:1 z Wisłą Duninów, a stawką tego meczu było 6 miejsce w tabeli.

17. KOLEJKA PŁOCKIEJ A KLASY

Huragan Bodzanów - Start Proboszczewice 0:2 (0:1)
(Duchewicz, Trzciński)

GKS Góra - Wisła Duninów 2:1
(Barciński, Wronka - Rękawiecki)

Błękitni Gąbin - Kasztelan Białe Błoto 3:0 wo -goście nie dojechali na mecz

Sparta Mochowo – Błyskawica Lucień 0:5
(Kamiński, Krysztofiak, Durka, Antczak x2)

Pogoń Słupia – Wisła Sobowo 3:0 wo -goście nie przyjechali na mecz

Stoczniowiec Płock – Kormoran Łąck 3:0 wo

Po niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce z Zorzą Szczawin podniosła się Polonia Radzanowo, gromiąc Orkan Sochaczew 6:0. Wysoko swój mecz wygrała także Zorza, pokonując Zjednoczonych Bulkowo 5:1. Kroku rywalom dotrzymuje Mazowia Słubice, po wygranej z Orkanem Lelice, (3:1) „Było strzelane” w Sannikach, gdzie Szopen pokonał sześć do czterech Relax Miszewo Murowane.

Zjednoczeni Bulkowo – Zorza Szczawin 1:5
(Raczyński - Matusiak x2, Kowalewski, Sarzała x2)

Lwówianka Lwówek – Huragan II Bodzanów 3:0 wo.

Ze względu na walkower w meczu Wicher Cieszewo – Spójnia Mała Wieś 3:0 wo (wynik z boiska 1:2), Skra Drobin dopiero zwycięstwem nad Amatorem Maszewo zapewniła sobie awans do I ligi okręgowej juniorów A1. Mecz był bardzo ciekawy, a zwycięstwo gospodarzom zapewniły trafienia: Wiśniewski x2, Parol, Jaszczak.

5. KOLEJKA PŁOCKIEJ II LIGI OKRĘGOWEJ JUNIORÓW A1 (RW)

Skra Drobin – Amator Maszewo 4:3

Spójnia Mała Wieś – Wicher Cieszewo 0:3

Źródła: własne / pogongrodzisk.pl / mksmazovia.pl / kslomianki.pl / mksciechanow.pl/ fp Skrwa Łukomie  / fp Zorza Szczawin / pilkanamazowszu.blogspot.pl