Podsumowanie ligowych zmagań... Drukuj
Podsumowania
Wpisany przez Administrator
czwartek, 25 Maj 2017 16:28

boiskodrobin33. kolejka IV ligi obfitowała w wyniki remisowe - aż 5 spotkań zakończyło się podziałem punktów. Punkty zgubił lider tabeli, Pogoń Grodzisk, remisując na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa, 1:1. Gospodarze byli skupieni w tym meczu na defensywie, ale mogli oni zgarnąć pełną pulę, gdy w końcowych minutach po kontrataku trafili w słupek. W weekend piłkarze Hutnika wybierają się do Sochaczewa na spotkanie z Bzurą Chodaków. Drużyna z Warszawy do Bzury traci 5 punktów. Ekipa trenera Kruszankina w tej kolejce wywiozła punkt z Łomianek, po bezbramkowym remisie. Więcej w rozwinięciu...

MKS Przasnysz odniósł kolejne zwycięstwo – tym razem na pokonanym polu pozostawił Deltę Słupno, wygrywając 2:0 po dwóch trafieniach Chełkowskiego. MKS ma tyle samo punktów co Bzura – 49. W najbliższej kolejce przyjdzie im mierzyć się z Pogonią II Siedlce.

Remisem zakończył się także pojedynek w Ząbkach, gdzie Dolcan podejmował Błękitnych Raciąż, (1:1). Gospodarze kończyli ten mecz w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach otrzymanych już w doliczonym czasie gry (obaj zawodnicy za drugie żółte kartki).

Drugie miejsce w tabeli utrzymał MKS Ciechanów, pokonując w wyjazdowym spotkaniu Ostrovię Ostrów. Jedynego (ale za to jakiego! – link: https://youtu.be/GTOH18S0WNc?t=92) gola w tym meczu zdobył Bartosz Mroczek.

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończyło się spotkanie Ożarowianki z Podlasiem Sokołów, (7:2). Hat-trickiem w tym meczu popisał się Paweł Jabłoński. Ożarowianka dzięki wygranej wskoczyła na 5. miejsce w tabeli.

Matematyczne szanse na utrzymanie straciły Ostrovia Ostrów Mazowiecka i Podlasie Sokołów Podlaski. Do końca sezonu można zdobyć jeszcze 15. punktów – obie do 13. miejsca w tabeli tracą 16 oczek.

Swoje nadzieje na pozostanie w IV lidze podtrzymuje wciąż Unia Warszawa, po tym jak pokonała na własnym boisku rezerwy Pogoni Siedlce, 4:1. Młodzi piłkarze siedleckiego klubu byli chyba myślami przy poniedziałkowym spotkaniu pierwszej drużyny, która dzięki remisowi w Puławach z Wisłą utrzymała się w 'Nice' I lidze.

Tę kolejkę zamykało spotkanie w Węgrowie, gdzie naprzeciwko siebie stanęli miejscowi Czarni i Mławianka Mława. Oczywiście, jak to w tej kolejce można się było spodziewać, padł remis 2:2. Obu ekipom podział punktów nic nie daje – od gospodarzy oddala się szansa na utrzymanie, a w ciągłej niepewności pozostaje Mławianka, która z 46 punktami plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli.

33. KOLEJKA IV LIGI GRUPY PÓŁNOCNEJ

Hutnik Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1
(Maksymilian Vogtman - Michał Strzałkowski)

KS Łomianki – Bzura Chodaków 0:0

Bug Wyszków – Wisła II Płock 1:1
(Patryk Kostrzanowski - Krystian Popiela)

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 7:2
(Paweł Jabłoński x3, Marcin Zawadzki, Bartosz Kwiatkowski x2, Bartosz Piec - Marcin Siedlecki, Mark Kharmushka)

Unia Warszawa – Pogoń II Siedlce 4:1
(Mateusz Wiśniewski, Dawid Jankiewicz, Mateusz Górski , Mariusz Berliński - Paweł Wasiluk)

Czarni Węgrów – Mławianka Mława 2:2
(Łukasz Supleński, Steć Mateusz - Rafał Wawrzyniak, Szymon Masiak)

Tęcza Łyse – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 w.o

W 21. kolejce Ligi Okręgowej komplet punktów zgarnęły dwie przewodzące w tabeli drużyny: Mazur rozgromił Unię Iłów 6:0, a Amator nie dał szans Wichrowi Cieszewo, pokonując rywali 7:1.

Szansy na zbliżenie się do trzeciego miejsca w tabeli nie wykorzystała Skra Drobin, przegrywając w Bielsku ze Zrywem 2:3. Bramkę dającą trzy punkty bielszczanom zdobył w ostatniej akcji meczu Żuchniewicz. Wcześniej świetną zmianę dał Pomorski, strzelec dwóch bramek dla Zrywu.

Niezawodna para napastników – Sobiesiak i Sobczak – zagwarantowała zwycięstwo Świtowi Staroźreby, w wyjazdowym spotkaniu z Orłem Goleszyn. Dzięki wygranej Świt przesunął się na 10. miejsce w tabeli.

W derbach powiatu sierpeckiego górą Kasztelan Sierpc! „Piwosze” wysoko ograli Skrwę Łukomie na jej boisku, 5:2. Niezwykle ciekawie było w pierwszych 30. minutach, gdy kibice obejrzeli 5 bramek. Na gola w 7. minucie Brzemińskiego dla Skrwy odpowiedział 120 sekund później Zieliński. Kolejne dwie minuty i do bramki rywali drogę znalazł Lemanowicz, a Kasztelan wyszedł na prowadzenie. W 26. minucie Lemanowicz podwyższył wynik, jednak w minucie 30. Jagodziński strzelił gola kontaktowego. Na kolejne trafienia kibice musieli poczekać do końcowych minut meczu, kiedy to hat-tricka skompletował Lemanowicz (strzałem z rzutu wolnego), a wynik w doliczonym czasie gry ustalił młody Jakub Kotecki. Kasztelan wygrał dopiero po raz drugi na wiosnę!

Mecz XXI kolejki z dnia 21.05.17  Spójnia Mała Wieś – Stegny Wyszogród, zweryfikowano jako 3-0 v.o na korzyść drużyny Spójni Mała Wieś (wynik z boiska 1-2). Brak odpowiedniej ilości młodzieżowców w ciągu trwania całego meczu

21. KOLEJKA PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Mazur Gostynin – Unia Iłów 6:0 (3:0)
(Jakub Kustra x2, Bartłomiej Dębicki, Gracjan Sobczak x2, Piotr Wachaczyk)

Amator Maszewo – Wicher Cieszewo 7:1 (2:1)
(Radosław Wiśniewski 3x, Tomasz Sudomir, Łukasz Mielczarek, Michał Muszyński, Filip Zych - Adam Gozdan)

Orzeł Goleszyn – Świt Staroźreby 2:3
(Mateusz Biegański, Patryk Brząkalski - Maciej Sobiesiak, Michał Sobczak x2)

ULKS Ciółkowo – Unia Czermno 0:3
(Damian Sztendor 3x)

Zryw Bielsk – Skra Drobin 3:2 (0:1)
(Damian Pomorski x2, Adrian Żuchniewicz - Hubert Krysztofiak, Bartłomiej Mielczarski)

Spójnia Mała Wieś – Stegny Wyszogród 3:0 w.o (wynik z boiska 1:2)

Skrwa Łukomie – Kasztelan Sierpc 2:5
(Jarosław Brzemiński, Michał Jagodziński - Patryk Zieliński, Maciej Lemanowicz x3, Jakub Kotecki)

W A klasie w hicie kolejki lepszy okazał się Start Proboszczewice, wygrywając na własnym boisku z Błękitnymi Gąbin, 4:2. Nie odbyło się za to spotkanie Błyskawicy Lucień z GKSem Górą – goście nie przyjechali na mecz. Okazji na przeskoczenie w tabeli zespołu z Góry nie wykorzystała Wisła Sobowo, która uległa na własnym boisku dość niespodziewane Sparcie Mochowo, 3:5. Sparta wciąż traci do Kasztelana Białe Błoto 6 punktów, a to dlatego, że Kasztelan także swoje spotkanie wygrał – 2:1 z Pogonią Słupia. W ostatnim spotkaniu tej kolejki Wisła Duninów uległa u siebie Stoczniowcowi Płock, aż 0:5.

18. KOLEJKA PŁOCKIEJ A KLASY

Start Proboszczewice – Błękitni Gąbin 4:2
(Sebastian Duchewicz 2x, Dawid Ziemczyk, Dorian Pilaszewski - Bartosz Felbór, Krystian Wasilewski)

Wisła Sobowo – Sparta Mochowo 3:5
(Łukasz Uzdowski x2, Bartosz Andrzejewski - Arkadiusz Jastrzębski x2, Łukasz Rycombel 2x, Mariusz Chorzewski)

Błyskawica Lucień – GKS Góra  3:0 wo -goście nie dojechali

Kasztelan Białe Błoto – Pogoń Słupia 2:1
(Bartosz Szczepański, Piotr Welenc - Bartosz Różański)

Wisła Duninów – Stoczniowiec Płock 0:5
(Konrad Bagiński 2x, Patryk Gałamaga, Dominik Marcinkowski, Damian Grabowski)

Kormoran Łąck – Huragan Bodzanów 0:3 w.o

W B klasie wciąż bez zmian – swoje spotkania wygrały Polonia Radzanowo, Zorza Szczawin i Mazowia Słubice (walkower za Huragan II Bodzanów). W derbowym pojedynku górą Lwówianka Lwówek, która pokonała Szopena Sanniki, 2:0.

15. KOLEJKA PŁOCKIEJ B KLASY

Orkan Sochaczew (old) – Zjednoczeni Bulkowo 3:1
(Kamil Jeznach, Michał Foks, Cezary Czarnecki - )

Orkan Lelice – Polonia Radzanowo 1:4
(Kamil Smoliński - Rafał Bratkowski, Kacper Pejta x2, Radosław Krekora)

Zorza Szczawin – Relax Miszewo Murowane 2:0
(Mateusz Kowalewski, Adam Sarzał)

Lwówianka Lwówek – Szopen Sanniki 2:0
(Krystian Olejniczak, Mateusz Jóźwiak)

Huragan II Bodzanów - Mazowia Słubice 0:3 w.o

Mecz VI kolejki z dnia 19.05.17  Wicher Cieszewo – Skra Drobin zweryfikowano jako 0-3 v.o na korzyść drużyny Skry Drobin (wynik z boiska 2-3). W drużynie gospodarzy nieuprawniony zawodnik -Kamil Koper