Wpisany przez Administrator
środa, 21 Czerwiec 2017 19:23

Skra Drobin - ULKS Ciółkowo

skra logo8:1 (1:0)ulks 1346099723

Gole: Marcin Kowalski 19', 56', 82', Hubert Krysztofiak 53', Bartłomiej Mielczarski 65', 90', Ciarkowski 71', samobójcza 79' - Damian Głowala 61' (rz.k.)

Więcej w rozwinięciu...

W przedostatniej kolejce tego sezonu Skra Drobin mierzyła się na własnym boisku z ULKS Ciółkowo. Goście pojawili się w dwunastoosobowym składzie – Skra miała o jednego piłkarza więcej na ławce. Dla zawodników z Ciółkowa był to ostatni mecz wyjazdowy w Lidze Okręgowej w najbliższych miesiącach, bo od przyszłego sezonu grać będą w A klasie.

W pierwszych minutach meczu niemrawo próbowała zaatakować Skra, a pierwszą lepszą okazję stworzył sobie Marcin Gajewski. Goście nie zamierzali ograniczać się tylko do defensywy, dwukrotnie próbując szczęścia pod naszą bramką. Piłkarzom obu zespołów brakowało dokładności i odpowiedniej koncentracji, a sam mecz, jak można się było spodziewać nie był rozgrywany w jakoś zawrotnie szybkim tempie. W 13. minucie piłka po strzale Mielczarskiego wpadła do siatki gości, ale sędzia asystent pokazał spalonego. 5 minut później Skra zdobyła bramkę w pełni prawidłowo, a na listę strzelców po raz 30. w tym sezonie wpisał się Marcin Kowalski, po ładnym strzale nad bramkarzem, odblokowując swoją złą serię z ostatnich spotkań. Minuty mijały, a wakacyjne tempo gry nie porywało. W 39. minucie powinno być 1:1, gdy w nasze pole karne wpadł zawodnik ULKS i trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze przy linii bramkowej, ale nie przekroczyła jej całym obwodem. Po przerwie kibiców obudził Hubert Krysztofiak, który świetnym strzałem z dystansu trafił w okienko bramki strzeżonej przez bramkarza gości. Trzy minuty później rozwiązał się worek z bramkami, gdy prowadzenie Skry podwyższył Kowalski, zdobywając swoją drugą bramkę w spotkaniu mocnym strzałem po ziemi. W 61. minucie mnóstwo błędów w defensywie popełnili nasi zawodnicy, co ostatecznie skończyło się faulem w polu karnym i podyktowanym rzutem karnym dla ULKS. Karnego pewnie wykorzystał Głowala. 4 minuty później odpowiedziała Skierka, a z gola cieszył się Bartłomiej Mielczarski.  Na pięć do jednego trafił Jarosław Ciarkowski, a gola można w dużej mierze zapisać na konto golkipera gości, który nie poradził sobie ze strzałem naszego obrońcy. W 79. minucie było już 6:1, po samobójczym trafieniu zawodnika z Ciółkowa. 180 sekund później hat-tricka skompletował Kowalski, a asystę przy tej bramce zaliczył… Mateusz Bączek, nasz bramkarz, którego mocny wykop z własnej bramki sprawił problem defensywie gości, co skrzętnie wykorzystał nasz napastnik. Rywala w ostatnich sekundach meczu dobił Mielczarski, po ładnym strzale w długi róg bramki.

Wysoko wygrywamy w ostatnim meczu tego sezonu przed własną publicznością, ale z naszej gry nie można być do końca zadowolonym. Mieliśmy po prostu lepszych i bardziej skutecznych zawodników w ofensywie niż ULKS i to wystarczyło by rozbić rywala. Sezon skończymy prawdopodobnie na szóstym miejscu, czyli poniżej oczekiwań i celów jakie postawiła sobie drużyna, a takim byłoby przynajmniej piąte miejsce. Matematycznie wciąż możemy przeskoczyć Kasztelana Sierpc, ale by to uczynić trzeba wygrać w Gostyninie z Mazurem. Sezon dobiega końca, po nim przyjdzie odpoczynek i przygotowanie do kolejnego sezonu.

Skład Skra: Bączek - Reguliński, Nowakowski, Sawicki, Ciarkowski - Mielczarski, Dziekański, Krysztofiak, Kwiatkowski (62' Klimowski) - Gajewski, Kowalski

Ławka: Majchrzak (GK), Klimowski